699-606-351

Blog

Szukaj wpisu

Czy warto kupić samochód poleasingowy?

leasing 

 

 

Czy warto kupić samochód poleasingowy?

Kiedy chcemy kupić używany samochód, szukamy modelu z bogatą historią serwisową i udokumentowanym przebiegiem. Liczy się także idealny stan techniczny i wizualny. Jeśli szukasz używanego auta, przeczytaj dlaczego dobrym wyborem jest egzemplarz poleasingowy?

 

W tym artykule:

Co to jest samochód poleasingowy?

Korzyści z zakupu auta poleasingowego

Jak kupić auto poleasingowe?

 

Można powiedzieć to wprost: auta z drugiej ręki z komisu lub nawet od prywatnego właściciela to loteria. Nigdy do końca nie można zweryfikować ich historii napraw, a stan licznika często oddaje wyłącznie marzenia pośredników. Kiedy szukamy auta za kilkadziesiąt tysięcy złotych, niebezpiecznie wzrasta ryzyko, że trafimy na nieuczciwego handlarza. Tymczasem można kupić sprawdzone auto, a na dodatek nie trzeba od razu płacić za niego całej kwoty. Przeczytaj o zaletach samochodów poleasingowych i dowiedz się więcej o opcji wynajmu długoterminowego z wykupem.

 

 

Co to jest samochód poleasingowy?

Auta poleasingowe to modele, które na rynek wtórny przeznaczyli często ich jedyni właściciele. Samochody trafiły do nich po spłaceniu rat leasingu. Umowy te skonstruowane są zazwyczaj w taki sposób, że na końcu leasingobiorca może wykupić pojazd za mniej więcej jedną czwartą jego wartości rynkowej. Dlatego firmy często decydują się na ten krok, a potem same wystawiają samochody na sprzedaż.

 

 

Warto wiedzieć, że auta poleasingowe na sprzedaż to modele praktycznie bez śladów użytkowania, które dodatkowo przechodzą proces detailingu i profesjonalny serwis mechaniczny. Cena zakupu takiego pojazdu jest atrakcyjna, dlatego najlepsze egzemplarze błyskawicznie zdobywają nabywców. 

 

 

 

Korzyści z zakupu auta poleasingowego

Duża atrakcyjność aut poleasingowych wynika z wielu korzyści, które gwarantuje zakup takiego pojazdu. Do najważniejszych należą:

- udokumentowana historia napraw. Przez cały okres leasingu wszystkie przeglądy i naprawy muszą być wykonywane wyłącznie w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, które rzetelnie wypełniają książkę serwisową pojazdu. Jest ona udostępniana do wglądu przed sprzedażą i stanowi wyposażenie auta.

- doskonały stan techniczny. Wszystkie naprawy przeprowadzane są wyłącznie z zastosowaniem oryginalnych części i sprawdzonych procedur przez profesjonalnego mechanika.

- gwarantowany przebieg. Stan licznika potwierdzają wpisy w książce serwisu, a także dane w CEPIKu. Większość aut poleasingowych ma stosunkowo niewielkie przebiegi.

- perfekcyjny stan wizualny. Zazwyczaj autem poleasingowym podróżował wyłącznie kierowca, więc fotele pasażerów często są po prostu nieużywane. Auta nie posiadają uszkodzeń tapicerki, rys kokpitu czy otarć karoserii, ponieważ przy zakończeniu leasingu za wszystkie te szkody trzeba dodatkowo płacić. Dlatego firmowi kierowca dba o wygląd samochodu. W procesie detailingu usuwane są nawet niewielkie niedoskonałości.

- jeden właściciel. Kilkuletnie auto poleasingowe od nowości posiadało zwykle tylko jednego właściciela, co łatwo zweryfikować na podstawie bogatej dokumentacji pojazdu.

- wysoka wartość przy odsprzedaży. Za dobrze utrzymane auto poleasingowe z obszerną historią otrzymamy więcej, gdy zdecydujemy się na jego sprzedaż.

 

 

 

Jak kupić auto poleasingowe?

Wiemy już, dlaczego opłaca się zakup auta poleasingowego. Firmy, które zajmują się sprzedażą takich pojazdów, są w każdych dużych miastach, również w Białymstoku. Od ręki za niską cenę można w nich kupić sprawdzone samochody z leasingu.

 

Właścicielem auta poleasingowego można również stać się w inny sposób. Zamiast od razu wpłacić całą kwotę, lepiej zdecydować się na wynajem długoterminowy z wykupem. Umowa zawierana jest na dowolny okres czasu, często nawet na kilkadziesiąt miesięcy. Podczas jej trwania za niewielkie i stałe miesięczne opłaty najemca może bez ograniczeń dysponować pojazdem. Kiedy umowa dobiegnie końca, po uregulowaniu należności za ostatni miesiąc najmu, poleasingowy samochód staje się własnością klienta wypożyczalni.

 

Z długoterminowego wynajmu z wykupem można bez konsekwencji zrezygnować w każdej chwili. Ta nowoczesna forma finansowania zakupu pojazdu dostępna jest dla każdego, nawet dla osób, które mają komornika. Firma Wynajem z wykupem nie wymaga posiadania zdolności kredytowej. Procedura jest szybka i bezproblemowa. Dzięki temu w prosty sposób można kupić sprawdzone auto poleasingowe.

 

Komentarze
  Dodaj komentarz

  Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora. Twój adres email nie zostanie opublikowany

  * - pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  Musisz potwierdzić że nie jesteś robotem

  Błąd podczas zapisu komentarza

  Dziękujemy za przesłanie komentarza

  Wróć do bloga

  }

  Menu