699-606-351

Blog

Szukaj wpisu

Jaki samochód dla Ciebie?

 

 

jaki samochód wybrać

 

 

 

Jaki samochód dla Ciebie?

Kiedy decydujemy się na zakup auta, powinniśmy wiedzieć, jaki model będzie dla nas najlepszy. Na szczęście można skorzystać z wynajmu z wykupem, aby przetestować auto przed zakupem. Sprawdź, jak wybrać najlepszy samochód dla Ciebie?

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakim jesteś kierowcą?

Jak wybrać idealne auto?

Dlaczego opłaca się wynajem długoterminowy?

Czy można wykupić pożyczone auto?

 

 

Jedni wolą małe i zwinne auta miejskie, inni wybierają wyłącznie duże i komfortowe kombi nawet, jeśli najczęściej podróżują w pojedynkę. Oprócz kwestii czysto wizualnych, pamiętać należy że samochody poszczególnych segmentów dosyć poważnie różnią się od siebie także w kwestiach użytkowych. Sprawdź, który będzie najlepszy dla Ciebie?

 

 

 

Jakim jesteś kierowcą?

Rozważania warto zacząć od analizy własnych umiejętności jazdy oraz stylu prowadzenia pojazdu. Przyjęło się, że początkujący kierowcy, a także ci, którzy za kółkiem nie czują się zbyt pewnie, wybierają zwykle niewielkie hatchbacki. Te modele świetnie sprawdzają się także w przemierzaniu miejskiej dżungli, a niewielkie gabaryty nadwozia ułatwiają parkowanie.

 

Kierowcy, którzy czują się pewniej, wolą pojazdy większe, sedany lub kombi. Duże auto to oczywiście lepszy komfort jazdy, odczuwalny szczególnie w trasie, ale doskonałe wyposażenie przydaje się także w mieście. Warto wybrać auta z wyższego segmentu także wtedy, gdy zamierzamy często podróżować z dziećmi.

 

Osobną kategorię stanowią kierowcy, którzy czują w sobie żyłkę rajdowca. Dla nich jedynym słusznym wyborem są specjalne wersje pojazdów, najczęściej fabrycznie tuningowane. W ostateczności zadowolą się rodzinny sedanem, ale tylko wtedy, gdy będzie posiadał on odpowiednią moc, która podczas jazdy zapewni zastrzyk adrenaliny.

 

 

 

Jak wybrać idealne auto?

Kiedy już wiesz, jakim jesteś kierowcą, pora zastanowić się, czym tak naprawdę różnią się poszczególne kategorie aut i co z tych różnic wynika dla użytkownika.

- samochody miejskie to zwinne i oszczędne “maluchy”. Są tanie w zakupie czy wypożyczeniu, lecz również w eksploatacji i utrzymaniu oraz ubezpieczeniu. Mają jednak swoje ograniczenia, do których należy przede wszystkim mikroskopijny bagażnik, mocno dyskusyjny komfort oraz przeciętne osiągi

- auta w nadwoziach sedan i kombi zapewniają zdecydowanie większą przyjemność z jazdy, co jest zauważalne szczególnie w trasach. Ale i w mieście samochody z segmentów C i D świetnie sobie radzą tym bardziej, że większość wyposażona jest w kamery cofania albo czujniki parkowania. Kombi warto wybrać wtedy, gdy podróżujemy z dziećmi, chociaż do takich sytuacji wręcz zaprojektowano auta z kolejnej kategorii. Ceny serwisu u dobrego mechanika w Białymstoku są bardzo niskie.

- przestronne Vany czy niewiele od nich większe Minibusy są tak naprawdę jedynym słusznym wyborem, jeśli przemieszczamy się z dwójką dzieci. Natomiast niezbędne stają się, kiedy pasażerów jest więcej. Pomimo swoich gabarytów, zapewniają dużą wygodę także w mieście, zwłaszcza wtedy, gdy pociechy są małe - możliwość wrzucenia do bagażnika wózka bez konieczności składania to olbrzymia zaleta.

- SUVy, które wywodzą się od aut terenowych, to duże, komfortowe limuzyny o podniesionym standardzie wyposażenia. Wyglądają bardzo efektownie i zapewniają olbrzymią radość z jazdy, lecz kosztują niemało. Serwisowanie takich aut również ma swoją cenę, dlatego pojazdy z tego segmentu wybierają klienci zamożniejsi.

 

 

 

Dlaczego opłaca się wynajem długoterminowy?

Nie trzeba jednak kupować auta, aby móc nim jeździć. Wypożyczalnie samochodów oferują wynajem wielu rodzajów pojazdów najczęściej na kilka lub kilkanaście dni. To dobre rozwiązanie jeśli potrzebujemy taniego samochodu zastępczego. Na dłuższą metę warto jednak poszukać bardziej rozbudowanej opcji.

 

Świetnym wyborem okazuje się długoterminowy wynajem samochodów. W tym przypadku umowa zawierana jest na kilka lub nawet kilkadziesiąt miesięcy, w trakcie których klient dysponuje autem praktycznie bez żadnych ograniczeń. Miesięczne opłaty są stałe, a więc przewidywalne. Wypożyczalnia samochodów przez cały czas wynajmu pozostaje właścicielem pojazdu, dlatego to ona zajmuje się jego serwisem, przeglądami, wymianą opon i bieżącymi naprawami. W ten sposób za niewielki procent wartości nowego samochodu można poruszać się doskonale wyposażonym i zadbanym pojazdem.

 

 

 

Czy można wykupić pożyczone auto?

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wynajem długoterminowy z wykupem. Zapewnia on klientowi wszystkie korzyści wypożyczenia samochodu na dłuższy okres czasu, w tym atrakcyjne warunki umowy nawet na kilkadziesiąt miesięcy. Dodatkowym atutem jest wykup pojazdu, który następuje automatycznie i bez żadnych dodatkowych opłat. Po uregulowaniu ostatniej płatności za wynajem, samochód staje się własnością klienta.

 

W ten sposób można kupić auto na raty, lecz w przeciwieństwie do banków czy innych instytucji kredytujących wypożyczalnia samochodów Wynajem z wykupem nie wymaga posiadania zdolności kredytowej, ani nie weryfikuje historii klientów w zewnętrznych bazach danych. W praktyce auto z wykupem szybko i sprawnie otrzyma nawet osoba, która posiada komornika. Z długoterminowego wypożyczenia można w każdej chwili zrezygnować bez żadnych konsekwencji i kosztów.

Komentarze
  Dodaj komentarz

  Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora. Twój adres email nie zostanie opublikowany

  * - pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  Musisz potwierdzić że nie jesteś robotem

  Błąd podczas zapisu komentarza

  Dziękujemy za przesłanie komentarza

  Wróć do bloga

  }

  Menu